Kuremaa alevik

  • Tegevusgrupi piirkond: Jõgevamaa Koostöökoda

Jõgeva vallas asuv Kuremaa alevik on atraktiive ning looduslikult kaunis asula oma järve, vooremaale omaselt mägise maastiku, mõisa ning elamiseks ja puhkamiseks arendatud infrastruktuuriga. Juba ajalooliselt on Kuremaa olnud valla suvekeskus oma ürituste tõttu. Nõnda ka praegu, sest toimuvad ülemaailmse kuulsusega motomatkajate üritus “Jõgevatreff” ja “Küüslaugufestival”.

Kuremaa on olnud “Aasta küla 2020” nominent. Kogukonna inistatiivil korraldatakse „Teeme ära“ talguid, Kuremaa külapäeva, matkasarja “Kaks teist korda ümber järve “, aastavahetuse balle Kuremaa lossis ja teisi üritusi.

Kuremaal asub uuendatud korralik spordikompleks koos siseujula ja mini-SPA. Alevikus on optiline kaabel, tsentraalne maagaas (elamud on gaasiküttel), renoveeritud vee- ja kanalisatsioonitrassid, kohe käivitub tänavavalgustuse rekonstrueerimine ning kõik tänavad on tolmuvabad.

Kuremaa teeb tihedalt koostööd Jõgeva vallavalitsusega, olles valla prioriteetne turismi- ja puhkepiirkond. Koostööpartneriteks on ka SA Kuremaa turismi- ja arendukseskus (Kuremaa loss), kultuuriselts Jensen, umbes 20le Kuremaa elanikule tööd andev Westwood – puidutöötlemisfrma ja Kuremaa vabatahtlik järvepääste. Koostöösidemeid on naaberküladega, toimunud on kohtumine Varbevere külaseltsiga, Virve küla seltsiga, Taagepera seltsiga.

Aleviku elanikkond on vähenenud. Probleemi lahendaks Kuremaale elanike meelitamine, sellega kaasnev suurem laste arv, ettevõtluse toomine kohapeale töökohtade loomiseks ning küla atraktviisuse suurendamine turistidele ja puhkajatele.

Artiklid ja uudised:

Kuremaa küla talgupäev. Foto: Erakogu