Luunja jaaniõhtu ootab kodukokkasid ja kulinaariasõpru heategevuslikule tordioksjonile

18.06.2024

Luunja jaaniõhtul peetakse heategevuslikku tordioksjonit, millega kogutakse raha erinevate kogukonnaürituste toetuseks. Peakorraldajad ootavad registreeruma kõiki kodukokkasid, kes soovivad oma hõrgutisi laiemale publikule tutvustada.

Luunja Maanaiste Seltsi korraldatav tordioksjon on olnud osa Luunja jaaniõhtust juba üle 20 aasta, sel aastal 23. juunil kell 20.00-20.50 Luunja jõesadamas. Kadi Kalmus, Luunja Kultuuri- ja Vabaajakeskuse direktor: “Ettevõtmise pikaealisuse võti on just tegusad seltsi liikmed, kes on oksjoni oskuslikult sidunud jaaniõhtuga, millelt käib läbi 3000-5000 külalist. See läheb alati käima, kvaliteet on kindel ja tuntud – nii see sündmus saabki õitseda.”

Tänavu on esmakordselt kaaskorraldajaks ka Kavastu Maanaiste Selts. Suurem osa  oksjonihõrgutistest valmib läbi seltsiliikmete hoolsate käte, kuid korraldajad ootavad oksjoniga liituma ka kõiki teisi kodukokkadest huvilisi. Ürituse nimest “Tordioksjon” ei tasu end heidutada lasta. Lille Reissaar, Luunja Maanaiste Selts: “Meil ei ole seal ainult tordid. Aegade jooksul on olnud ka käsitööleiba, sõira, piruka- ja suupistevaagnaid. Sel aastal on näiteks üks magus ja soolane kringel tulekul.” Tänase seisuga on oksjonil suurusjärgus 15-16 hõrgutist, sealhulgas nii magusaid kui soolaseid (võileiva)torte, kuid korraldajad on elava huvi ja valiku laienemise ootel.

Osalemise reegliteks on vaid tingimus, et tegu on kodukootud küpsetistega; laekuma peaksid need Luunja Maanaiste Seltsile 23. juunil vahemikus 17.30-18.00 ja alghinnaks on mõistlik määrata toote omahind. Oluline on ka teada, et toote omahind on hõrgutise valmistaja tulu, ülejäänu läheb heategevuslikuks eesmärgiks. Alghinnad jäävad 5-10 euro kanti ning suurim seni väljakäidud summa ühe tordi eest on olnud 80 eurot.

Varasemalt on oksjonitulu kogutud näiteks noorte teema-aasta ürituste toetamiseks kogukonnas ja ka harvikhaiguste raviks. Kadi Kalmus: “Sel aastal võiksid oksjoni tulu märksõnad olla eakad ja tervislik toitumine.”

Oled oodanud hetke, et oma oskused tordimeistrina proovile panna? Su sõbral on vahetult pärast jaanipäeva sünnipäev? Mine Luunja jaanipäeva tordioksjonile! Ja kui plaanid kogu jaaniõhtu Luunjas veeta, pea meeles ka VONK-filosoofiat – võta oma nõu kaasa. Tirina ürituste sarja jälgijatele juba tuttavaks saanud keskkonnasäästlik lähenemine töötab ka seal. Seega nuga-kahvel-lusikas kotti või vähemalt isiklik joogitops näppu.

Tordioksjon on osa toidusündmuste sarjast Tirin, mis kuulub Euroopa kultuuripealinn Tartu 2024 Lõuna-Eesti kogukonnaprogrammi. Sarja korraldavad Tartu kultuuripealinn 2024 korraldusmeeskond, LEADER tegevusrühm Tartumaa Arendusselts, piirkonna kohalikud omavalitsused, toiduvaldkonna tootjad-ettevõtjad ja tegusad kogukondade liikmed.

Üritusesarja programm on leitav veebist https://www.tartumaa.ee/tirin, Facebook’ist ja Instagram’ist @tartumainetoit. Luunja tordioksjon: https://www.facebook.com/events/937319154789653.

Lisainfo:
Luunja Maanaiste Selts
 Lille Reissaar
 +372 514 5457

Katri Kuusk
 Tartumaa toiduvõrgustiku koordinaator
 Tartumaa Arendusselts
 +372 5358 4035
 katri@tas.ee

Armastus käib Tartumaa kaudu!