Emajõe koristustalgud

Emajõe võrgustiku ettevõtjad ja organisatsioonid on koos abilistega puhastanud alates aastast 2021 iga-aastaselt ca 100 kilomeetri ulatuses Emajõge ning selle kaldaäärseid. Talgupäevad on seotud ka üle-eestilise “Teeme Ära” aktsiooniga. Emajõe koristustalgutel on eemaldatud loodusest kümneid tuhandeid liitreid jäätmeid. Emajõe ääres läbi viidud talgud on olulised ka teadlikkuse tõstmiseks, sest talgute raames on Keskkonnaamet kaasanud ka kaldalolnud kalamehi koristusse.

Kultuuripealinna aasta jõekoristuse talgutel koristati Emajõge taas 100 km ulatuses. Sel aastal toimus ametlik Teeme Ära talgupäev 4. mail 2024. a, kuid Emajõe koristustööd toimusid kolmel päeval- 1., 4. ja 18. mail. Talgud toimusid üle Tartumaa ning kuues erinevas talgupunktis: Lodjakoda, Tartu kesklinn (maismaa talgulised), Rebase sadam, Jõesuu sadam, Reku paadisadam ja Luunja sadam.

Emajõe koristustalgud aitavad ühtlasi ette valmistada Euroopa kultuuripealinna Tartu 2024 põhiprogrammi kuuluva jõeretkede sarja „Avasta Emajõgi!“ sündmuseid.

Talgute läbiviimine kuulub Tartumaa Omavalitsuse Liidu koostöös Tartumaa Arendusseltsiga koordineeritavasse projekti “Võrtsjärve-Emajõe-Peipsi võrgustiku ja veetee arendamine”. Projekti rahastatakse “Piirkondliku ettevõtlus- ja elukeskkonna arendamine – Lõuna-Eesti” taotlusvooru 2021-2027 meetmest “Atraktiivne piirkondlik ettevõtlus ja elukeskkond”.

Foto: Indrek Haas

Foto: Lenno Tobreluts