Katri Kuusk lähetus Ukmerge, Leedu

13.05.2024 - 15.05.2024
Ukmerge, Leedu

14. ja 15. mail toimusid Leedus Ukmerge’s “Dünaamilised toiduhankepäevad“. Sõit sinna toimus seoses Tartumaa Omavalitsuste Liidu Läänemere projektiga „Talust kooli“, mis on osa Interregi Läänemere piirkonna programmi projektist BSR Food Coalition.

Esimesel päeval kuulati ettekandeid, mis käsitlesid Eesti, Läti ja Leedu kogemusi kohaliku ning mahetooraine riigihangetega. Teisel päeval toimus töötuba, kus arutati kitsaskohti ja püüti leida lahendusi kohaliku ja mahetooraine suuremaks kasutamiseks avaliku sektori toitlustuses. Dünaamilised toiduhankepäevade fookuses olid uuendused säästvate riiklike toiduhangete tavades, eelkõige jõupingutustes hankida väiketalunikelt ja väiketootjatelt tervislikku ja kvaliteetset toitu, minemata vastuollu seadusandlusega. Sündmuse eesmärk oli inspireerida ja pakkuda võimalust leida lahendusi ühistele takistustele. Hästi kavandatud dünaamiline toiduhange aitab kaasa väiketalunike ja -tootjate arengule ja kasvule, toetab maapiirkondade säilimist ning vähendab toiduraiskamist. Sündmuse koduleht: https://interreg-baltic.eu/event/dynamic-food-procurement-days/

Sündmusel osalesid Balti riikide, Rootsi ja Soome hankespetsialistid, kohalike omavalitsuste esindajad, koolikokad, haridusasutuste ja põllumeeste esindajad ja muul viisil koolitoidu hangetega seotud isikud.