Tartus tuleb traditsiooniline Maarjalaat

Tartus leiab 11. septembril aset traditsiooniline Maarjalaat, kus pakutakse käsitööd, sügisande ja põnevaid maitsed ning kus saab imetleda seppade tööd, sõita ponidega ning teha muud põnevat.

Maarjalaat on juba aastaid Tartusse kokku toonud sadu müüjaid ja tuhandeid ostjaid, kuid tänavune laat tuleb teisti. Esmakordselt on laat hajutatud suurel kesklinna alal alates avaturust kuni Raekoja platsini ja Emajõest Küüni tänavani. Laadale oodatakse tänavu kauplema enam kui veerandtuhandet väiketootjat ning müügiala laiendamise eesmärk on, et kõik kauplejad saaksid turvaliselt osta ja müüa.

Tartu linnalaatade korraldaja Tartu Turg tegevjuht Rene Kiis lisas, et Maarjalaat pole mõeldud ainult ostmiseks ja müümiseks, vaid laadamelus võib igaüks leida midagi oma maitsele.

„Laada ajal pakume maitseelamusi turuhoone ümber ja sees, kusjuures laadamelu turuhoones kestab kolm päeva 10.–12. septembrini,“ rääkis ta. „Lisaks on avaturu ees seppade ala, kus saab imetleda sepatööd ning laadale on kutsutud ka tänavamuusikud ning lastele pakutakse ponisõitu.“

Kuna nakatamisnäitajad on tõusnud, paluvad korraldajad järgida laada külastajatel ohutusmeetmeid ning soovitavad kanda maske. „Detsembris kesklinnas ja turuhoone ümbruses toimunud jõululaat näitas, et reegleid järgitakse. Eks me kõik saame oma vastutustundliku käitumisega mõjutada ühist heaolu,“ lisas Rene Kiis.

Maarjalaat on osa tänavu Tartumaal asetleidvast Rohefestivali sarjast, mille eesmärk on jätta suurüritustest maha võimalikult väike keskkonnajalajälg. Seetõttu soovitavad laadakorraldajad toiduainetega kauplejatel müüa kaupa korduvkasutatavatest nõudest või ostja poolt kaasa võetud nõudesse ning pakkida toiduaineid paberisse ja paberkottidesse.

Külastajatel soovitatakse joogivett võtta alal asuvast tasuta joogipunktist ning laadal on tagatud jäätmete liigiti kogumine. Samuti kutsuvad korraldajad laadakülastajaid laadale tulema võimaluse piires ühistranspordiga või linna elektriratastega.

Rohefestivali viib ellu Tartumaa Arendusselts rahvusvahelise URBACT koostööprojekti “Food Corridors” raames. Rohkem teavet rohefestivali kohta leiab Tartumaa Arendusseltsi veebilehelt tas.ee/arendustegevus/rohefestival.

Artikkel ilmus Tartu Postimehe paberväljaandes 07.09.2021. Autor: Sander Silm

 

 

 

 

   Send article as PDF   

Projektitoetused

      Tartumaa Noortefondi taotlusvormid ja taotlemisinfo

           Tartumaa Noortekogu kodulehele

 

2023. a voorude tähtajad avalikustame meie kanalites!

 

__________________________________________________

                                        👇

                ASTU TAS-i LIIKMEKS

                                        👆

 

 • Tegevuskalender

  E
  T
  K
  N
  R
  L
  P
  E
  T
  K
  N
  R
  L
  P
  28
  29
  30
  31
  1
  2
  3
  4
  5
  6
  7
  8
  9
  10
  11
  12
  13
  14
  15
  16
  17
  18
  19
  20
  22
  23
  24
  25
  26
  27
  28
  29
  30
  1
  21 Sep
  21/09/2023 - 22/09/2023    
  08:15 - 05:00
  Viitenumber:  LEADER PROJEKTITOETUS 13-21.2/23/3314 Projekti nimi:  Tartumaa toidusündmuste sari ja toiduvõrgustiku arendamine