Tartumaa Arendusseltsi meeskonnaga on liitunud Tartumaa toiduvõrgustiku koordinaator Katri Kuusk

Meil on hea meel teatada, et veebruari lõpus liitus TASi meeskonnaga Tartumaa toiduvõrgustiku koordinaator Katri Kuusk. Katri kirjeldab end nii:

Asusin 22. veebruaril tööle Tartumaa toidukoordinaatorina. Eelnevalt töötasin üle kuue aasta Palmakos turundusspetsialistina ja enne seda neli aastat Maaelu Edendamise Sihtasutuses põllu- ja maamaajanduse nõuandeteenistuses arendusprojektide koordinaatorina. Ülikooli ajal olen olnud ettekandja, baaridaam ning müünud looduslikke ja traditsioonilisi ehitus- ja restaureerimismaterjale. Kuid õppinud olen hoopis Eesti Kunstiakadeemias graafikat ja hiljem tegin ka kunstide ja tehnoloogia õpetaja magistrikraadi. Korraldasin kümme aastat tudenginaljast välja kasvanud kartulitrüki festivali, sellega kaasnenud näitusi ja töötube.

Kuigi olen juba üle poole elu linnas elanud, tunnen end ikka maatüdrukuna. Sündisin Viljandimaal Õisu järve lähedal, aga kasvasin üles Järvamaal Türi vallas. Käisin Laupal väikses mõisakoolis, sügisel ja kevadel aeti meid ilusa ilmaga tundide ajal parki riisuma või kooli aeda külvama, istutama ja rohima, aga õppetöö sai ka tehtud ning kaks korda aastas said koolipidudel peaaegu kõik lapsed ka oma vanematele esineda – kes üksi, kes koori või näidendiga.

Kuigi olin lapsena pirtsakas sööja, olen harjunud puhta kodumaise ja kodus valmistatud toiduga. Meil ei olnud suurt loomapidamist, aga suurem osa köögivilju tuli alati oma aiast, munad oma kanadelt ja piim naabrite käest. Minu ülesanne oli hoolitseda küülikute eest – tipphetkel oli neid üle 30, õega veetsime suved rohides ja kõblates. Kuigi elan nüüd Annelinnas, on mul vanaonult päranduseks saadud aiamaa Viljandi lähedal, kus songin kõik oma puhkused ja pooled nädalavahetused lillepeenraid, kasvatan köögivilja, korjan marju ja õunu. Mida vanemaks saan, seda raskem on mul looduses rahulikult ringi käia – korilane minus otsib pidevalt marju, seeni, ravimtaimi, mida korjata ja hoidistada. Samuti meeldib mulle loomadega tegeleda – olen juba üle kahe aasta Tartu Koduta Loomade Varjupaiga vabatahtlik. Kuhugi pole kadunud ka kultuurihuvi – loen raamatuid, käin teatris, kinos ja kontserditel.

Loodan, et suudan peagi Tartumaa Toiduvõrgustikule elu sisse puhuda ja viia ellu kõik toidustrateegias püstitatud eesmärgid!

Soovime Katrile palju edu ja põnevust uues ametis! 

   Send article as PDF   

Projektitoetused

      Tartumaa Noortefondi taotlusvormid ja taotlemisinfo

           Tartumaa Noortekogu kodulehele

 

2023. a voorude tähtajad avalikustame meie kanalites!

 

__________________________________________________

                                        👇

                ASTU TAS-i LIIKMEKS

                                        👆

 

 • Tegevuskalender

  E
  T
  K
  N
  R
  L
  P
  E
  T
  K
  N
  R
  L
  P
  29
  30
  31
  1
  2
  3
  4
  5
  6
  7
  9
  10
  11
  12
  13
  14
  15
  16
  17
  18
  19
  20
  21
  22
  23
  24
  25
  26
  28
  29
  30
  1
  2
  08 Jun
  08/06/2023    
  12:00
  Tugiprogrammi lõpetamine.