Peipsimaa tutvustab end naabermaades: Venemaal, Lätis ja Soomes

2013. aastal on Peipsimaa end aktiivselt tutvustanud nii Venemaal – Pihkva regioonis kui ka Lätimaal ja Soomes.

Pihkvasse suunatud tegevus toimus juulis. Telereklaam Peipsimaast oli telekanalil Rossija 2, raadioreklaamid kahes jaamas – Sedmoje Nebo ja Datcha ning Komsomolskaja Pravdas tutvustati Peipsimaad neljal korral. Peipsimaa esindus oli väljas ka 19.-21. juuli Pihkvas toimunud Vene hansapäevadel.  Kuidas peipsimaalased Pihkva hansapäevadel käisid ja nende juhtumistest seal saab lugeda Ülle Jukki blogist.

Pihkva hansapäevadeks valmisid ka kolm uut trükist sarjast Peipsimaa reisipaun: Peipsimaa loodus, Peipsimaa kultuur (ilmus vene ja inglise keeles) ja Maitsed EST (eesti, vene ja inglise keeles). Samuti on 2013 esimest korda olemas ühtne Peipsimaa sündmuste kalender, mis on neljas keeles – eesti, vene, läti ja inglise keeles.

Telereklaami Venemaa jaoks koostas VTV Lätist, raadio- ja paberkandjal reklaamid tegi DADA, trükised kujundas Triinu Sarv. Trükiste tekstid koostasid Annereet Paatsi, Ülle Jukk ja Margit Veromann. Tõlked tegid Kramar OÜ ja Olga Einasto. Trükkis trükikoda Paar.

Talvises Lätis tutvustasime Peipsimaad turismimessil Balttour, kus esimest korda olime väljas Peipsimaa stendiga. Taaskord tuli tõdeda, et talvine Peipsi on Lätimaal väga populaarne ja huvi Peipsimaa kalastusega seotud teenuste vastu ja Peipsimaa sündmuste vastu oli suur.

Peipsimaa Turism on viimase poolteise aasta jooksul teinud koostöös Vidzeme TVga neli pooletunnist saadet telesaadet Läti televisioonile, mida on näidatud Lätimaa erinevates telekanalites – VTV, Re:TV ja LTV. Saateid saab järelvaadata veebis.

Esimene telesaade valmis mais 2012 ja teemaks oli Peipsimaa kalapüük ja kohalik toit. Käisime Peipsil kala püüdmas ja külastasime erinevaid Peipsimaa söögikohti. Saadet saab järelvaadata siit

Teine saade sügisel 2012 tutvustas aktiivse puhkuse võimalusi Peipsimaal – käidi räätsamatkal, surfati Peipsi järvel ja vaadati, mida pakub Alutaguse Seikluspark ja Krati park.

Kolmandast Peipsimaa saatest märtsis 2013 kujunes tõeline hitt – saade sai Läti teles väga palju positiivset tagasisidet ja vaadati hiljem palju ka veebis – saate teemaks oli talvine kalastamine Peipsil, lisaks Kallaste karakatitsa festival, lumeralli, tünnisaunas käimine ja osa saamine esimeset kalakülast Peipsil. Saade on järelvaadatav siit: 

Neljas saade juulis 2014 tutvustas suvist Peipsimaad – ennekõike Peipsimaa aedasid ja parke ning suvist Rannapungerja tuletorni festivali. saade on järelvaadatav siit: 

Sügisel 2013 valmib koostöös Vidzeme TVga veel kaks saadet Peipsimaast. korraldab ja koordineerib Peipsimaa Turism MTÜ ja rahastab EAS turismiturundusmeede projekti Avasta Peipsimaa! raames.

Kõikidest saadetest on valminud ka lühiklipid, mis on leitavad Youtube Peipsimaa kanalil.

Talvel on oluline sihtgrupp Peipsimaal nn Läti kalamees. Selleks, et meelitada Läti kalamehi rohkem kohalikke  teenuseid tarbima, on korraldatud reklaamikampaaniad Läti populaarseimas kalandusajakirjas Copes Lietas ja samanimelises veebis. Ilmusid Peipsimaa artiklid, reklaamid nii paberkandjal kui ka veebis.

Soome sihtturul reklaamiti Peipsimaa suviseid sündmusi – laatasid, kontserte ja festivale.

Jääb vaid lisada, et ühtne Peipsimaa veebis on info viies keeles, sh vene, läti ja soome keeles.

Ja veel! Sel sügisel toimuvad õppereisid Peipsimaal arendajatele ja ettevõtjatele. Põhja-Peipsimaa 3.-4.10. ja Lõuna-Peipsimaa 11.10. Kel huvi, võtke ühendust!

Info: Kaja Allilender Peipsimaa Turism MTÜ juht ja Tartumaa Arendusseltsi Peipsimaa koordinaator

   Send article as PDF   

Projektitoetused

      Tartumaa Noortefondi taotlusvormid ja taotlemisinfo

           Tartumaa Noortekogu kodulehele

 

2023. a voorude tähtajad avalikustame meie kanalites!

 

__________________________________________________

                                        👇

                ASTU TAS-i LIIKMEKS

                                        👆

 

 • Tegevuskalender

  E
  T
  K
  N
  R
  L
  P
  E
  T
  K
  N
  R
  L
  P
  28
  29
  30
  31
  1
  2
  3
  4
  5
  6
  7
  8
  9
  10
  11
  12
  13
  14
  15
  16
  17
  18
  19
  20
  22
  23
  24
  25
  26
  27
  28
  29
  30
  1
  21 Sep
  21/09/2023 - 22/09/2023    
  08:15 - 05:00
  Viitenumber:  LEADER PROJEKTITOETUS 13-21.2/23/3314 Projekti nimi:  Tartumaa toidusündmuste sari ja toiduvõrgustiku arendamine