NG kollaste akende koostööprojekti arengud

TASi koostööprojekt “Kogukondade tugevdamine ja turismi edendamine National Geographic kollaste akendega” on oma tegevustega jõudnud poole peale. Mida on projekti raames siiani tehtud?

 • Olemas on eesti- ja ingliskeelne koduleht www.visitsouthestonia.com, mis tutvustab Lõuna-Eestit, räägib Lõuna-Eesti lugu ja avab lõunaeestlase identiteedi tagamaid. Aeg-ajalt toimub kodulehe kaudu erinevaid kampaaniaid, nii oli novembrikuus toimunud Lõuna-Eesti maitsete nädala “Metsast taldrikule” põhiliseks infokanaliks just see koduleht. 
 • Lõuna-Eestis on 30 kollast akent, mis tõstavad esile siinseid väärtusi ning jutustavad meie piirkonna lugu. Käesoleva aasta sügisel uuendasime kollaste akende infotahvleid.
 • Ajakirjas National Geographic Eesti on ilmunud mitmed Lõuna-Eestit tutvustavad lood (vaata siitsiit ja siit). 
 • National Geographic Nordicus ilmub detsembris lugu Lõuna-Eestist.
 • Ilmavalgust on näinud kolm artiklit Lõuna-Eesti ettevõtlikest inimestest (vaata näiteks kollaste akende Facebooki kanalilt). 
 • Oleme võõrustanud välispartnereid Soomest ja Põhja-Iirimaalt ning näidanud neile Lõuna-Eesti võlusid.
 • Töötab kollaste akende kanal Instagramis ja Facebookis.

Lisaks eelmainitud tegevustele arendame projekti raames ka Emajõe koostöövõrgustikku. Oleme kaardistanud ettevõtteid ja teenuseid, käinud mitmel korral koos piirkonna esindajatega ning arutanud kitsaskohtade ja võimaluste üle. Üheks oluliseks tulemuseks Emajõe koostöövõrgustiku arendamisel on koos teiste Emajõe-äärsete LEADER-tegevusgruppidega kokkuleppele jõudmine jätkuprojekti osas, mis keskendub võrgustiku edasisele arendamisele ja uute lahenduste edendamisele, Emajõe-Võrtsjärve turismisihtkoha arendamisele ja turundamisele. 

Ees on ootamas Lõuna-Eesti ettevõtjatele suunatud koolitus- ja arenguprogramm, mille tarbeks sügisel ettevõtjate käest sisendit küsisime. Samuti toimub koos projekti välispartnerite Soome ja Põhja-Iirimaaga 2021. a suvel foto- ja videokonkurss, millest ootame aktiivset osavõttu. Rohkem infot nii koolitusprogrammi kui konkursi kohta juba uuel aastal.  

Lisainfo: Liis Lainemäe (projektijuht), liis.lainemae@gmail.com, 5648 0065.

     Send article as PDF   

  Projektitoetused

        Tartumaa Noortefondi taotlusvormid ja taotlemisinfo

             Tartumaa Noortekogu kodulehele

   

  2023. a voorude tähtajad avalikustame meie kanalites!

   

  __________________________________________________

                                          👇

                  ASTU TAS-i LIIKMEKS

                                          👆

   

 • Tegevuskalender

  E
  T
  K
  N
  R
  L
  P
  E
  T
  K
  N
  R
  L
  P
  28
  29
  30
  31
  1
  2
  3
  4
  5
  6
  7
  8
  9
  10
  11
  12
  13
  14
  15
  16
  17
  18
  19
  20
  22
  23
  24
  25
  26
  27
  28
  29
  30
  1
  21 Sep
  21/09/2023 - 22/09/2023    
  08:15 - 05:00
  Viitenumber:  LEADER PROJEKTITOETUS 13-21.2/23/3314 Projekti nimi:  Tartumaa toidusündmuste sari ja toiduvõrgustiku arendamine