Lõuna-Eesti kollased aknad rahvusvahelises projektis

Lõuna-Eesti LEADER-tegevusgrupid koostöös Tartu, Võru ja Valga linnaga on kollaste akendega seotud tegevused arendanud rahvusvaheliseks projektiks. Projekti välispartneriteks on Põhja-Iirimaa Causeway ranniku LEADER-tegevusgrupp ning Kotka piirkonna tegevusgrupid Soomest. Loomulikult on projekti kaasatud ka ajakiri National Geographic Eesti. 

Kollased aknad, mis saanud inspiratsiooni National Geographicu kollasest raamist ning mille kaudu näitame nii NGle kui Lõuna-Eestile olulisi väärtusi (toimekad kogukonnad, puhas keskkond ja loodus, inspireerivad algatused, oluline pärandkultuur), paiknevad Lõuna-Eesti 28-s avastamist väärt piirkonnas. Selle aasta kevad-suvel on lisandumas veel kaks kollast akent – üks Jõgevamaale ja teine Põlvamaale. Tartumaal on kollaseid aknaid kokku üheksa.

Rahvusvaheline projekt

Käimasoleva rahvusvahelise projekti käigus märgistavad välispartnerid oma avastamist väärt paigad sarnaselt Eestile. Kui Eesti kollaste akende marsruudile oleme andnud sisu ja pealkirja “Elu kahe maailma piiril”, siis Soome marsruudiks on “Green Belt” (roheline vöönd) ning Põhja-Iirimaal “Hidden Treasures” (peidetud aarded)

Kõik projekti tegevused on Eesti poolt vaadatuna seotud ühiste turundustegevuste ning kogumuste vahetamisega. Maikuu lõpuks valmib uuenenud vormis koduleht eesti ja inglise keeles, Lõuna-Eesti kollased aknad saavad uued infotahvlid, jätkub Lõuna-Eesti lugude avaldamine National Geographic Eesti ajakirjas, lisanduvad lood teistes väljaannetes. Hoiame töös sotsiaalmeedia kanaleid ning teeme ettevalmistusi Lõuna-Eesti kohta info avaldamiseks ka välispartnerite kanalites. Järgmisel aastal on suurematest tegevustest plaanis Lõuna-Eesti turismiettevõtjate koolitusprogramm ning koos soomlaste ja iirlastega rahvusvaheline foto- ja videokonkurss.

Emajõe võrgustik

Projektil on veel omaette väljund Emajõe turismipiirkonna jaoks. Alates eelmise aasta hiliskevadest oleme TASi initsiatiivil kokku kutsunud Emajõe-äärsed ettevõtjad, MTÜde ja KOVide esindajad. Eesmärgiks suurem teadlikkus siin toimetavatest organisatsioonidest, kitsaskohtade väljaselgitamine ning ühiste tulevikuplaanide seadmine. Loodetavasti tekib algatuse põhjal koostöövõrgustik, kes tulevikus nii Emajõe kui jõe lähikonna eest seisab, tegeleb investeeringute piirkonda toomisega, keskkonna hoidmisega ning teenuste ja toodete turundamisega. Selleks suveks plaanitud ühine ürituste sari Emajõel tõenäoliselt tegelikkuseks ei saa, kuid järgmised suved on veel ees. TAS koos partneritega on plaanimas veel selleks programmperioodiks üht koostööprojekti, mille eesmärgiks ongi loodava Emajõe võrgustiku tugevdamine. 

Kollased aknad ja Euroopa kultuuripealinn 2024

Tartu koos Lõuna-Eestiga on 2024. a Euroopa kultuuripealinn. Kollaste akende projekti raames tehakse koostööd Euroopa kultuuripealinn 2024 ettevalmistamisel. Koostöös kultuuripealinn 2024 meeskonnaga arendatakse aastateks 2022-2024 välja kollaste akende sündmuste kava, mis koosneb neljast suursündmusest ja vähemalt 20 kohalikust sündmusest Lõuna-Eestis kollaste akende piirkonnas. Ettevalmistused selleks juba käivad –  regulaarselt kohtutakse nii kollaste akende projekti partneritega kui ka kultuuripealinn 2024 meeskonnaga ning välja on arendatud kollaste akende sündmuste kava kontseptsioon „Teel kultuuripealinna“. Kollaste akende sündmuste väljavalimiseks plaanitakse 2021. a korraldada avatud kutse, mille raames saavad kohalikud kogukonnad vastavalt kutse tingimustele oma sündmusi esitada.

Vaata lisaks

Kollaste akende varsti uuenev koduleht www.visitsouthestonia.com.

FB kanal www.fb.com/kollasedaknad/.

Instagram www.instagram.com/kollaneaken/.

Kui teil on oma piirkonna kohta edastada infot, mis võiks olla kajastatud kollaste akende sotsiaalmeedias, siis saatke info otse kollaste akende Facebooki sõnumitesse. Kui soovite, et jagame ka teistega teie suurepäraseid pilte Lõuna-Eestist, siis kasutage piltide üleslaadimisel nii Instagrami kui Facebooki meie konto kaasmärgistamist (vastavalt kas @kollaneaken või @kollasedaknad). 

Lisainfo: Liis Lainemäe (projektijuht), info@sibulatee.ee, 5648 0065.

   Send article as PDF   

Projektitoetused

      Tartumaa Noortefondi taotlusvormid ja taotlemisinfo

           Tartumaa Noortekogu kodulehele

 

2023. a voorude tähtajad avalikustame meie kanalites!

 

__________________________________________________

                                        👇

                ASTU TAS-i LIIKMEKS

                                        👆

 

 • Tegevuskalender

  E
  T
  K
  N
  R
  L
  P
  E
  T
  K
  N
  R
  L
  P
  28
  29
  30
  31
  1
  2
  3
  4
  5
  6
  7
  8
  9
  10
  11
  12
  13
  14
  15
  16
  17
  18
  19
  20
  22
  23
  24
  25
  26
  27
  28
  29
  30
  1
  21 Sep
  21/09/2023 - 22/09/2023    
  08:15 - 05:00
  Viitenumber:  LEADER PROJEKTITOETUS 13-21.2/23/3314 Projekti nimi:  Tartumaa toidusündmuste sari ja toiduvõrgustiku arendamine