Juunis külastas Tartumaa Arendusseltsi Hollandi Ida-Groningeni LEADER tegevusgrupp

26.-29. juunil 2018.a. külastasid Tartumaa Arendusseltsi kolleegid Hollandist, Ida-Groningeni LEADER tegevusgrupist, et tutvuda siinsete LEADER programmi raames elluviidud projektidega ning Tartumaa ettevõtlusega. Külastusterohke programm üllatas osalejaid põnevate kohalike maitseelamuste ja autentsete teenustega.

26.-29. juunil oli Tartumaa Arendusseltsil külas Hollandi LEADER tegevusgrupp LEADER Oost-Groningen.  Külastus sisaldas arutelusid ühisprojektide elluviimiseks ning kahepäevast õppereisi Tartumaal. Tartumaa Arendusseltsi ja MTÜ Sibulatee poolt kokkupandud programmi eesmärgiks oli tutvustada Hollandi väike- ja turismiettevõtjatele ning kohaliku omavalituse esindajatele Tartumaal ellu viidud LEADER programmi projekte ning teisi põnevaid ettevõtmisi.

Külastusterohke õppereis Tartumaal sai alguse Tartus Spark Demo keskuses, kus anti ülevaade Lõuna-Eesti ettevõtlusest, Tartumaast ning Tartumaa Arendusseltsi tegemistest. Kahepäevasel õppereisil külastati erinevaid ettevõtteid, kus tutvuti kohalike toodete ja teenustega. Samuti tutvustati erinevaid koostöövõrgustikke nagu Taluturg ning Sibulatee.

Esimese õppereisi päeva hommik algas Lõunakeskuse taluturu külastusega, kus pakuti põnevaid Lõuna-Eesti maitsed ning tutvustati turu toimimise põhimõtteid ning tulevikuvisioone. Seejärel toimus Andre Juustufarmi külastus, kus saadi tuttavaks sealsete lehmadega, hellitusnimedega mummukestega. Reisiseltskonda kostitati toreda juustuvalikuga, mis sai degusteerijatelt rohket heakskiitu. Kohaliku käsitööga tutvuti Uhti kõrtsihoone galeriis, millele järgnes Jaago Käsitöötalu vastuvõtt taimetee ja sooja karaskiga. Avi Puutöökojas sai näha, kuidas viia innovatiivsus puutööettevõttesse ning lasta masinatel teha kauneid puidugravüüre, treida antiikstiilis toolijalg vaid ühe nupule vajutusega. Päeva lõpetas Loodus Bio Spa külastus, mille põnevad traditsiooniliste ravivõtetega terviseprogrammid oma unikaalsusega õppereisil osalejaid üllatasid.

Õppereisi teisel päeval tutvustati hollandlastele Peipsi ääres asuvat Sibulatee turismimarsruuti. Külastused Varnja ja Kolkja küladesse andsid kiire ülevaate vanausuliste kultuurist, elustiilist ning käsitööst. Õppereis viis külla Mesi Taresse, autentsesse kodumajutusse ühes vanausuliste küla iseloomustavas elumajas, kus suu tehti magusaks kohaliku karamellimaitselise teesuhkruga ning joodi traditsioonilist IvanTšad ehk põdrakanepiteed.  Tõelisi Peipsiäärseid sibulapeenraid ning vanausulitse traditsioonilisi sibulakasvatuse võtteid said külastajad kaeda Kostja sibulatalus. Nautimata ei jäänud ka Voronja Galerii soe vastuvõtt vahvlite, rabarberiveini ning sellesuvise näitusega „Seitse õde“. Põnev ning inforohke retk Peipsimaa külastuskeskusesse tutvustas, kuidas toimus sigurikasvatus, mis on siguriahi ning kuidas elasid siinsed vene vanausulised ja milline oli nende käsitöökultuur. Õppereisil osalejad said katsetada pakutrükis kandekoti kaunistamist.   Õhtu veedeti Alatskivi lossi võlusid kaedes ja tutvuti selle naabruses asuvate põnevate  teenusepakkujatega. Kohalikke eestimaiseid veinimaitseid tutvustas ettevõte Alatskivi Mõisamaitsed.

Ehe eestimaine elu maal, leidlikkus ja traditsioonide uudne kasutus ettevõtluses köitis Hollandi LEADER tegevusgruppi, kes oleks veel huviga kaua viibinud igas külastuskohas ja pikemalt jälginud kohalikku eluolu ning sealseid tegemisi. Koostöö tugevdamise eesmärkidel toimunud külastus soodustab Tartumaal juba toimivate võrgustike ja koostööprojektide rahvusvahelist edasiarendust. 

 

 

 

 

 

                                                                             

   Send article as PDF   

Projektitoetused

      Tartumaa Noortefondi taotlusvormid ja taotlemisinfo

           Tartumaa Noortekogu kodulehele

 

2023. a voorude tähtajad avalikustame meie kanalites!

 

__________________________________________________

                                        👇

                ASTU TAS-i LIIKMEKS

                                        👆

__________________________________________________

Rohkem infot TASi kodulehel ja Facebookis:

  

 • Tegevuskalender

  E
  T
  K
  N
  R
  L
  P
  E
  T
  K
  N
  R
  L
  P
  28
  29
  30
  1
  3
  4
  5
  6
  7
  9
  10
  11
  12
  13
  14
  15
  16
  17
  18
  19
  20
  21
  22
  23
  24
  25
  26
  27
  28
  29
  30
  31
  1
  02 Dec
  02/12/2022    
  10:00 - 04:00
  08 Dec
  08/12/2022    
  02:00 - 06:00
  Events on 02/12/2022
  Events on 08/12/2022