Koolitusprogramm “Innovatsiooni otsingul”

Uuenduslike toodete ja teenuste arendamise koolitusprogramm “Innovatsiooni otsingul”!

Tartumaa Arendusselts kutsub oma piirkonna vabaühendusi, ettevõtjaid ja avaliku sektori esindajaid osalema koolitusprogrammi, kuhu osaleja saab tulla uue või juba olemasoleva toote/teenuse ideega, millega koolitusprogrammi raames töötada ja mida edasi arendada.

Koolitusprogramm hõlmab endas mitmeid koolitusmooduleid, õppereise, programmis osalejate ettevõtmiste külastusi ja mentorlustuge. Kõikides moodulites kaasatakse üks ekspertkoolitaja ja inspireerivateks näideteks praktikud. Koolitusprogrammi juhtivkoolitaja on Harald Lepisk (Victory Trainings OÜ), kes aitab uuenduslikke teenuseid arendada STARTER programmides, ettevõtjate mentorklubides ning Araabia ja Euroopa Innovatsiooniakadeemias.

Programmis läbitavad põhiteemad:

 • innovatsioon eri tasanditel, selle teke ja areng;
 • tootearendus, ärimudelid, disainmõtlemine, klientide ja partnerite kaasamine;
 • kommunikatsioon ja turundus, lugude olulisus;
 • digitaliseerimine tootearenduses ja turunduses.

Täpsema info koolitusprogrammi moodulite kohta leiad siit!

Osalejatel on võimalus osa võtta ka rahvusvahelistest seminaridest (2018 – Tartus, Eestis; 2019 – Extremaduras, Hispaanias; 2020 – Corkis, Iirimaal), kus tegeletakse põhjalikumalt innovatsiooni uurimisega (kuidas seda ellu kutsuda, juhtida ja hinnata).

Antud programm on üks osa rahvusvahelisest koostööprojektist “Searching for Innovation” koostöös Iirimaa ja Hispaania LEADER tegevusgruppidega. Eesti poolelt on projekti kaasatud veel Tartu Ülikooli Ideelabor, Tartumaa Turism, Tartu Teaduspark, Eesti Maaülikool ja Tartu Ärinõuandla.

Kestvus: august 2018 – mai 2020

Metoodika:

 • Koolitusprogrammis kasutatakse läbivalt osalejaid kaasavat lähenemist soodustavaid meetodeid, mis toetavad ideede edasiarendamist, üksteiselt õppimist, võrgustumist ja koostööd (participatory leadership, art of hosting – http://www.artofhosting.org/).
 • Kõikides moodulites kaasatakse üks ekspertkoolitaja ja inspireerivateks näideteks praktikud.
 • Samuti kaasatakse mentorid TASi liikmete, koostööpartnerite ja vajadusel rahvusvaheliste partnerite (Hispaania, Iirimaa) hulgast.

Osalemine:

 • Tartumaalt on programmi oodatud osalema 25 mittetulundus-, avaliku ja erasektori esindajat, kes soovivad ellu kutsuda uudseid lahendusi ning arendada innovaatilisi tooteid ja teenuseid kas eraettevõtluses või kogukonna hüvanguks.
 • Osaleda võib kas individuaalselt või väikese meeskonnaga (max 3 inimest).
 • Osalejatel peab olema idee (uus või juba olemasolev toode/teenus), millega koolitusprogrammi raames töötada ja mida edasi arendada.
 • Temaatilised valdkonnad: piirkonna kui terviku areng, kogukonnateenused, noorte ettevõtlikkuse arendamine, kohalikul ressursil põhinevad tooted/teenused, turismi ja koostöövõrgustike arendamine jmt.
 • Ligi 2-aastase koolitusprogrammi jooksul jõuavad osalejad oma väljatöötatud/arendatud idee rakendamiseni (taotledes selleks vajadusel LEADER toetust) ning planeerivad ka jätkutegevusi.

Osalemistasu:

 • Koolitusprogrammis osalemine on 100 eurot osaleja kohta (katab ka lõunasöögid ja kohvipausid ning Eesti-sisese õppereisi).
 • Rahvusvahelistel seminaridel osalemine Hispaanias ja Iirimaal on lisatasu eest – 250 eurot seminari kohta.

Oma osalemissoovist palume teada anda hiljemalt 26. juuniks, täites ära registreerimisvormi.

Lisainfo: Ederi Ojasoo, +372 56 636 264, ederi@tas.ee

 
   Send article as PDF   

Projektitoetused

      Tartumaa Noortefondi taotlusvormid ja taotlemisinfo

           Tartumaa Noortekogu kodulehele

 

2023. a voorude tähtajad avalikustame meie kanalites!

 

__________________________________________________

                                        👇

                ASTU TAS-i LIIKMEKS

                                        👆

 

 • Tegevuskalender

  E
  T
  K
  N
  R
  L
  P
  E
  T
  K
  N
  R
  L
  P
  25
  26
  27
  28
  29
  30
  3
  4
  5
  6
  7
  8
  9
  11
  12
  13
  14
  15
  16
  17
  18
  19
  20
  21
  22
  23
  24
  25
  26
  27
  28
  29
  30
  31
  1
  2
  3
  4
  5
  10 Oct
  10/10/2023    
  10:00 - 07:00
  Elva Kultuurikeskus, Kesk 30, Elva Konverents keskendub sellele, kuidas saada kohalike väiketootjate toodang, mahe ja kohalik toiduaine meie haridusasutustesse. Lisaks soovime kasvatada ka teadlikkust – eelkõige [...]
  Events on 10/10/2023