27.-30.06 toimus LEADER projekti „Ärisuhete, turismi ja lennuliikluse arendamine Tartu ja Seinäjoki piirkondade vahel“ raames Tartu delegatsiooni visiit Seinäjoki’sse.

Teisipäev 27.06.2023

Saabumine Seinäjoki’sse. Jussi Jokisaunat külastus – ühine õhtusöök, projekti arutelu.

Kolmapäev 28.06.2023

Esimesel täispikal reisipäeval külastati Seinäjoki lennujaama, kus kohtuti EPL Group Oy CEO Juhani Pakari’ga. Arutati Seinäjoki ja Tartu piirkonna vahelise lennuühenduse käivitamise ja ühiste koostöövõimaluste üle. 

Lennujaama külastusele järgnes vastuvõtt Seinäjoki linnavalitsuses, kus kohtuti Anti Takkala’ga (haridus- ja tervishoiuvaldkonna juht), Marika Ojala ’ga (alushariduse valdkonna juht), Erkki Välimäki’ga (arendusjuht), Tuula Lahti’ga (Viist Lakeaus CEO), Sanna Männikkö’ga (kommunikatsioonijuht) ja Jussi Aittoniemi’ga (arhitekt). Arutati turismivõimaluste arendamist kahe piirkonna vahel – jagati olemasolevaid kogemusi ja tutvustati uusi praktikaid. Lisaks arutati koostöövõimalusi haridus- ja kultuurivaldkonnas ning kaardistati erinevaid sektorite vahelisi koostöökohti.

Päeva viimane kohtumine oli suunatud droonidele. Tartu delegatsioon kohtus Seinäjoki lennujaamaInto SeinäjokiSedu, SeAMKEP Opisto ja Liiveri esindajatega. Arutati, kuidas droone ja arenevat tehnoloogiat kasutada kogukondade arendamisel, ning kuidas soodustada tehnoloogiasektori koostööd muude valdkondade vahel. 

Neljapäev 29.06.2023

Teisel täispikal reisipäeval tutvusime lähemalt Into Seinäjoki tegevuste ja projektidega. Arutasime koostöövõimalusi äri-, tööstus-, logistika- ja lennundusvaldkonnas. Edasi suundus pool delegatsioonist tutvuma Soome kuulsaima arhitekti Alvar Aalto keskusega, mis on Seinäjoki tähtsaim rahvusvaheline turismiobjekt. Ülejäänud delegatsioon läks rattasõidule Kyrkösjärvi järve äärde. Peale turismiatraktsioonidega tutvumist suundus delegatsioon Into Seinäjoki poolt korraldatud business stage vastuvõtule, kus selle aastaseks teemaks oli start-up kultuuri edendamine. Tartu delegatsioonil oli võimalus luua uusi kontakte Seinäjoki piirkonna ettevõtjatega. Päeva lõpetas Provinssi Rock festivali külastus, mis on piirkonna üks olulisemaid sündmusi.

Reede 30.06.2023

Viimase reisipäeva raames sõideti tutvuma Ähtäri piirkonnaga. Kohtusime linnavalituse liikmetega ja arutasime ühiseid koostöövõimalusi droonide arendamisel ja integreerimisel erinevatesse valdkondasse. Peale ärilõunat külastati Ähtäri loomaaeda, kus on võimalik näha pandasid. Veel tutvuti teiste piirkonna suurimate turismiobjektidega – Kyläkauppa kaubanduskeskus ja Power Park tivoli. Kell 15.30 suundus delegatsioon Vaasa lennujaama, et alustada tagasisõitu Tartusse.

   Send article as PDF   

Projektitoetused

      Tartumaa Noortefondi taotlusvormid ja taotlemisinfo

           Tartumaa Noortekogu kodulehele

 

2023. a voorude tähtajad avalikustame meie kanalites!

 

__________________________________________________

                                        👇

                ASTU TAS-i LIIKMEKS

                                        👆

 

 • Tegevuskalender

  E
  T
  K
  N
  R
  L
  P
  E
  T
  K
  N
  R
  L
  P
  25
  26
  27
  28
  29
  30
  3
  4
  5
  6
  7
  8
  9
  11
  12
  13
  14
  15
  16
  17
  18
  19
  20
  21
  22
  23
  24
  25
  26
  27
  28
  29
  30
  31
  1
  2
  3
  4
  5
  10 Oct
  10/10/2023    
  10:00 - 07:00
  Elva Kultuurikeskus, Kesk 30, Elva Konverents keskendub sellele, kuidas saada kohalike väiketootjate toodang, mahe ja kohalik toiduaine meie haridusasutustesse. Lisaks soovime kasvatada ka teadlikkust – eelkõige [...]
  Events on 10/10/2023